anonym Personál zeptal se před 2 roky

Dobrý den, máme s přítelkyní ve vztahu dost velký problém,který se jen a jen stupňuje a já nevím co mám dělat. Jsme spolu asi 3 roky.V době kdy jsme spolu začínali jsem bohužel ještě psal s bývalou holkou,bylo tam i něco o současné přítelkyni a posílali si i nějaké fotky.Vše skončilo tím že jsme se na webu přestali komunikovat a vymazáním z přátel.Jenže co se nestalo,za půl roku našla tuto konverzaci současná přítelkyně a byl oheň na střeše.Ze začátku to šlo občas mi to připomínala atd.Jenže po další peripetii nebo spíše jedné fotce poslané od neznámé holky a najíté v konverzaci s kamarádem se přítelkyně zhroutila.Vzala na mě dokonce nůž.Vše jsme nějak přečkali.Půl roku spolu už bydlíme,myslel jsem si že to všechno tímto bude okej.Není.Náš vztah je v troskách.Přítelkyně neustále brečí a toto vše mi vyčítá.Vyhrožuje mi že si něco udělá,dělá ze všeho neuvěřitelné scény,ve všem mě podezírá,nic mi nevěří.Vše dospělo až tak,že vydeptaný z toho všeho co si o mě myslí a z čeho mě podezírá,zákazy a ja nevím co všechno,jsem ji i párkrát udeřil.Za násilníka se opravdu nepovažuji,ale už mám taky nervy na dranc..Jsem z toho vážně smutný a nechtěl jsme jí ublížit.Byla to moje chyba a hodně mě to mrzí,když ji vidím jak ji to vše dostalo.Milionkrát jsem se jí omluvil ale omluvy nestačí.Mám to neustále na talíři.Ona bohužel neustále v hlavě,tu konverzaci,fotku,všechno..Nevím co mám dělat,protože už vnitřně vím že ten vztah je u konce,ale rozejít se s ní nemůžu,protože se bojím,že by si něco udělala a nechci to mít na svědomí a v hlavě po zbytek života.Nezvládl bych to. Můžete mi poradit co s tím? Jak ji dostat do pohody?Jak to udělat aby to zvládla,nemylela na to?Pomohl by jí rozchod? Děkuji za jakoukoliv odpověĎ Děkuji

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý K, to je ukázka destruktivity. Jde o to, že přítekyně neumí rozlišovat podstatné od nepodstatného. Žije ve svém vyidealizovaném světe, kde partnera považuje za svou součást "jedno tělo, jedna duše" – to je patologické a tak to není. Je možné, že ještě bude muset prožít mnoho bolesti, než pochopí, že milovat můžeme pouze skutečného člověka a vnímat přítomnost a v ní to hezké, co přichází. Můžete ji to dát přečíst.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.