anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Hezký den přeji, už jsem zoufalá, snad mi trošku poradíte, jak dál. Mám problémy se synem, bude mu 11, bohužel mě total ignoruje, chce se mnou spát v posteli stále, a snaží se mě vydírat. Bohužel jsme ve fázi, kdy už i já reaguji tím, že ho svěřím otci, s kterým 8 let nežijeme. Občas se neudržím a dám mu facku..Bohužel se u mě spouští zdrav. problémy a ač to vyzní divně, vypadá to, že spouštěčem bude i syn. Od mala jsme žili i se staršími sourozenci ve 3+1, měli jsme jednu místnost na spaní se synem. Rok již žijeme sami, má svůj pokoj, ale spát tam odmítá. Po celou dobu jsem neměla žádný vztah až teď, Dřívě mě vydíral syn i jeho otec deptal jeho či mě, když byl náznak, že bych si někoho našla. nyní jsem se rozhodla, že chci vztah, nechci být sama, potřebuji oporu. Můj syn mě považuje za služku, a předvádí mi "chování jako by manžela".Žádný respekt, dík za něco ani náznak. Jezdí k otci 1x za 14 dní, ale vřelý vztah úplně nemají, jen mu koupí co chce..Ve škole to zatím jde, je ve 4. třídě, sem tam zazlobí a ač se moc neučí, měl 3 dvojky.Koníčky momentálně nemá. Se sportem sekl, a platit něco, kam nedochází, je zbytečné…Vím, že jsem v některých věcech selhala, ale nyní vím, co chci. Jen nevím, jak jednat se synem, hned vše otočí proti mě a je mu necelých 11…Vidím v něm chování jeho otce, ale rozhodně nemíním se nechat ponižovat malým klukem. Mám ho ráda, miluji ho, ale jsou situace, kdy opravdu cítím zlost k němu až nenávist..zní to hrozně ale vůbec nevím co dělat…A rozhodně chci být zdravá…netoužím být manupilována dítětem. Snažím se mu vše vysvětlovat, aby pochopil, pošlu ho do pokoje, ať si třeba uvědomí to své chování a on vyleze a ještě se směje…ufff. Nikdy se za nic neomluví…nevím, jak zapracovat na změně, zkouším to, ale nedaří se. Už jsem mu řekla, že bude prostě spát v pokoji, klidně i na matraci, když si vymýšlí, jakou chce postel, a televizi, bohužel jsem se jako samoživitelka dostala do osobního bankrotu. Na to mi flákne do očí, že jsme teda chudý, když nemůže mít tamto za 5tis a jiné věci….Prosím myslíte, že se dá z této situac dostat do aspoň zdravého, rozumného vztahu mezi mnou a synem? už jsem chtěla jít k psychologovi, ale on prý tam nepůjde, a pokud jo, rozhodně se s ním nebude bavit…U starších dětí jsem nikdy toto nezažila, a taky jsme byli sami…i když vztahy jsem nějaké měla, ale tam bylo vše na pohodu…Moc děkuji za odpověď. Přeji pěkné dny Iveta

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Iv, jsem ráda, že si pojmenováváte to, že si vás syn zotročuje a že to nechcete a není to správné. Je skutečně nutné pro zdravý vývoj to, abyste tomu nepodléhala. Předání otci vidím jako vhodný krok. Skutečně není zdravé, abyste si nechala vládnout synem. A je třeba říci, že žijeme v době, kdy chudoba existuje a není to nemoc. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.