anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Už víc než rok se léčim s psychickými problémy, nejdřív to byla anorexie, pak bulimie, záchvatovité přejídání, deprese, úzkosti….Všechno to začalo nástupem na gymnázium, následně se to zhoršilo rozvodem rodičů a stále nejsem v pořádku. K psycholožce chodím jednou za čtrnáct dní, beru antidepresiva. Nesnášim školu, nesnášim lidi tam, učení, všechno. Přesto před ostatními dělám, jakože nic. Nechce se mi chodit na kroužky, moje nejoblíbenější činnost je bytí doma na notebooku, nebo v kavárně, nebo v knihovně či v obchodním centru…ale všude sama. Necítím se dobře se svými známými, nejlíp je mi o samotě, ale paradoxně se tak mé problémy prohlubují. Tento týden byl pro mě hodně stresující, měli jsme ve škole tři velké projekty, plus divadlo a muzikál, hrozně málo jsem spala a dneska na zkoušce muzikálu mě někteří lidé kritizovali, že pořádně neumim text atd. (hraju hlavní roli, kterou jsem hrát vůbec nechtěla). Kritizoval mě i profesor, říkal, jak je to beznadějný, že nemáme šanci to stihnout….a já jsem pak vybouchla, už jsem to nezvládla, začala jsem řvát sprostý nadávky, slezla jsem z pódia a rozbrečela jsem se. Potom jsem s kamarádkou odešla ze třídy a na zbytek hodiny už jsem se nevrátila….pak za mnou přišel učitel a omluvil se mi. Nevím ale pořádně, co to se mnou bylo, byla jsem jak smyslů zbavená a už si to ani pořádně nepamatuju. Celkem se bojím sama sebe, nikdy nevím, co mě zrovna napadne a co udělám. Bojím se, že se zabiju.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Elko, jak dlouho se chceš utápět v nesnášení? K druhým máme vztah jako sami k sobě. Nesnášíš lidi, nesnášíš sebe a chceš se zabít – vcelku logická rovnice. Kde začneš změnou?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.