anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Mám problém. Vždycky jsem byla rozumově vyspělejší než moji vrstevníci. V patnácti jsem se chtěla vdávat, v osmnácti jsem chtěla děti, ale letos mi bude třicet a cítím se hrozně stará. Nemám ráda lidi, snažím se jim co nejvíc vyhýbat. Jsem sice vdaná, ale děti ještě nemám, protože mi nejde otěhotnět. A můj problém je ten, že začínám přemýšlet, jestli ty děti vůbec chci. Všude kolem sebe poslouchám že už mám nejvyšší čas, že bych měla uvažovat o umělém oplodnění, ale nikdo se mě neptá jestli to tak chci. Když vidím kolem sebe všechny jak se rozplývají nad miminy a celkově děti sem, děti tam, je mi to odporné. Je mi i odporný pocit, žmatenosti kolem dětí e bych měla rodit. S manželem se sice o dítě pořád pokoušíme, před všemi dělám, že o dítě stojím, ale… Stačí mi vidět v televizi něco kolem mimin a je mi zle. Když potkám nějakou ženskou co šišlá na své dítě, říkám si, jak to je trapné. Manželovi někdy říkám své pocity, ten si ale myslí, že je to tím že dlouho nemůžu otěhotnět, a že až se to povede, že budu mluvit jinak. Sama sebe nechápu, mnoho let jsem probrečela, že nemůžu otěhotnět, a teď to vlastně ani nechci. Co mám dělat?

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Reni, působí to celé skutečně zvláštně. Skoro to na mne působí jako zmatek podvědomí, který absorbuje i různé zmatenosti kolem dětí v rodě. Doporučuji, abyste se objednala.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.