anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, ve zkratce, mám velký problém přijmout svoji váhu. Asi před rokem jsem měla něco jako lehkou anorexii a byla jsem hodně hubená. Potom, co jsem se začala zotavovat, jsem pomalu přibírala. Neměla jsem s tím velký problém, protože se mi mé dřívější vyhublé tělo nelíbilo. Chvíli jsem se zastavila na váze 47,5 kg (mám 160 cm) a myslela jsem, že takhle již zůstanu, protože se mi líbila moje postava a byla jsem spokojená. Od té doby jsem přibrala další 2 kg a nemůžu se nyní se svou váhou smířit. Stále vypadám dobře, ale v hlavě a na fotkách stále vidím, že jsem bývala hezčí. Snažím se zhubnout různými způsoby, ale nic nefunguje. Bojím se, že budu dál přibírat. Mám také problémy s přejídáním, zárodky se vytvořili v době zotavování z anorexie, ale nemůžu se přejídání zbavit. Taky mám neodolatelné chutě – hlavně na mléčné výrobky – a dost mi to znepříjemňuje život, protože mám laktózovou intoleranci a mléko bych pít neměla. Chutě mě ale vždycky přemůžou, a já nejprve sahám po mléčných výrobcích, což mi způsobuje zdravotní potíže. Pokud máte nějakou radu, budu moc vděčná. Děkuji.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Eliško, působí to, že stále nemáte k tělu ten správný, láskyplný vztah. Je třeba vnímat jako chrám duše, který nám umožnuje prožívat život zdejší. Proto mu budme vděčni za to, že nám slouží a s láskou o něj pečujme. Nezlobme se na něj. Najděte mír a jednotu se svým tělem. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.