anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně mého devítiletého syna. Teď v červnu mu bude deset.Začal se asi tak 2 týdny chovat podivně. A když jsem s ním o tom začla mluvit , tak vám popíšu co mi říkal.Něco si třeba myslí a musí to udělat, třeba se něčeho doknout, nebo říct nějaké slovo.V podvědomí má totiž, že když to neudělá tak se něco špatného stane, pořád si začal umývat ruce,ale to už teď nedělá.Jinak je ve škole v kolektivu oblíbený, až teď mi učitelka říkala, že je smutný, a že se jednou během vyučování musel třikrát dotknout stěny a šel se ve vyučování umýt, když jsem mu o vysvětlila, že se to nedělá, tak říkal, že už to neudělá, ptala jsem se učitelky, a ta říkala, že už to teda neudělal. Nechce ani chodit do družiny, čeká na mě u dveří s aktovkou až už pro něho příjdu. Minule jsem mu to všechno vysvětlila, že to přejde že má asi takové období, taky se kouká hodně na počítačové hry, což vím, že je špatně, jestli to i nemá nějaký vliv, prosím poraďte co by na to zabralo, trápí se tím on a hlavně my s ním a nevím jak mu pomoci.Jo a taky jsem se ho ptala, jestli mu někdo ve škole neubližuje, tak říkal, že né. Moc díky za odpověď

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Deniso, hry a pc bych skutečně omezila, protože bylo zjišteno, že skutečně ovlivnují činnost mozku. To, co popisujete, vypadá jako začínající OCD (obsedantně kompulzivní porucha) Doporučuji psychiatra i psychoterapii.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.