anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, dostala jsem se do hrozné situace s mojí mamkou. Je jí 80 let a dosud žila v domě s pečovatelskou službou s volnějším režimem. Pečovatelky jsou přítomny jen určitou denní dobu, o víkendech vůbec. Teď se ale její stav zhoršil a potřebuje trvalou péči. Byla jsem s ní teď doma na paragrafu, ale musela jsem ji nechat opět převézt do nemocnice. Bude umístěna na ODN. Jsem na to sama a nemůžu si dovolit zůstat s ní doma, musím do práce. Zároveň nikoho jiného, kdo by mi pomohl nemáme. Je mi to hrozně líto ji tam nechávat, ale nemám jinou možnost. Podala jsem žádost o umístění v domově důchodců se stálým režimem, ale vyřízení může trvat půl roku až rok. Ona přitom není dementní a v nemocnici bude nešťastná. Pořád mluví, že se těší na jaro, že to bude lepší. Jsem z toho na zhroucení, ale musím nějak fungovat. Beru Xanax, který mi valně nepomáhá. Nevím, co mám dělat, abych se trochu uklidnila. Za odpověď děkuji.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá nestastná, vazby na rodiče jsou náročné, jedná se o psychoemoční pouta, do kterého patří přesvědčení, že mohu mámin osud, utrpení nést, že když budu trpět, pomuže ji to, že její bolest je mou bolestí, sebeobvinování, že jste zodpovědná, za jeji štěstí… Nějak tam v tom není vztah k sobě… Vím, že děláte, co můžete. Je třeba ošetřit vaši bolest z pohledu na mamčino utrpení. Krom toho, ve vašich očích je větší, než ho vnímá ona. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.