anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, potřebovala bych poradit. S přítel jsme spolu 2,5 roku a za měsíc se budeme brát. Myslím si, že máme spolu hezký vztah, máme se rádi a vždy se na všem nějak domluvíme, jsem s ním moc spokojená a věřím, že i on se mnou. Jediný problém, který se občas objeví je jeho bývalá přítelkyně, se kterou má dceru. Myslím si, že se jedná o případ psychopata, všechno na ní sedí. Je bezcitná, vyhledává povrchní vztahy, není schopná žádných opravdových citů. Svých cílů se snaží dosahovat hlavně manipulací a vydíráním. Je strašně zlá a závistivá. Nejvíc jí dokáže naštvat, když není po jejím. Občas se nám snaží zasahovat do vztahu a snaží se nás proti sobě poštvat, což se jí naštěstí nedaří. S partnerem se o všech otevřeně bavíme a důvěřujeme si. Je teď asi hodně naštvaná kvůli té naší svatbě a snaží se dělat problémy a jako vydírání a prostředek opět používá jsou dceru. Vyhrožuje, že jí k nám nebude posílat. Jak se takovému člověku bránit, aby se nepletl do života jiným. Nejlépe na ní funguje, když si jí nevšímáte, ale stejně si najde cestu, jak se snaží znepříjemnit život. Přítel je spíše klidnější povahy, není příliš výmluvný a v podstatě se jí nedokáže postavit. Jak by se k ní měl chovat, aby neměla možnost neustále útočit? Sama jsem v předchozím vztahu žila s psychopatem a jediných řešením bylo utéct. Bohužel mají spolu dceru a tak se občas musí o něčem bavit. Děkuji.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Aneto, Máte pravdu, vhodné je si ji v podstatě nevšímat. Bohužel je to na vašem partnerovi, aby v sobě cítil sílu chránit svůj život, nové partnerství. Měl by přirozeně dát najevo, že není vydiratelný ani přes dceru. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.