anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, jsem vdaná letos 20 let. Moc mě mrzí, že manžel nijak neřeší svou práci. Pracuje ve firmě na vedoucí pozici. Ovšem tato se naprosto neodráží na výplatní pásce. Pracuje celé dny, mnohdy i o víkendu a má plat jako dělník. Máme 3 děti, mají mnoho koníčků a jsou velmi talentované. Snažím se jim koníčky dopřát, aby se rozvíjeli a vidím, jak je to posouvá dopředu. Manželova firma občas nepošle výplatu včas – někdy o týden později, někdy o 3 dny, což je velký problém, protože z účtu jdou poplatky a trvalé příkazy a nikoho nezajímá, že peníze přijdou jindy. Když manžela prosím, aby šel pracovat jinam, protože při svých zkušenostech a pracovitosti by nebyl problém dostat dvojnásobný plat, co má teď, i vyšší, tak se o tom nechce bavit. On má pocit, že nám to stačí. Na dovolené jsme nebyli ani nepamatuji, protože na nic jiného než na život + tedy koníčky dětí to nevychází. Manžel i měl nabídky, ale nevzal je. Nevím, co za tím vězí, je ve firmě jako zaměstnanec a chová se, jako kdyby byla jeho vlastní. Jen s tím rozdílem, že majitel má ty úspěchy a peníze a manžel ty starosti a almužnu. Mě to na něho moc mrzí, že mu nejde o to, abychom se měli lépe, když by to bylo možné. On to odmítá byť jen probírat. Už mě napadlo i se majitele zeptat, zda mu připadá normální, manžela takhle využívat, ale zase ho nechci ztrapňovat a řešit jeho záležitosti. Narušuje to můj vztah k němu, přestávám si ho vážit a není mi v tom dobře. Když mu to řeknu, tak firmu omlouvá. Prostě mi připadá, že on a jeho firma je proti mně a naší rodině. Nepřipadá mi to normální. A nevím, co s tím. Děkuji. Simona.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Simi, chápu váš úhel pohledu. Pokud firma prosperuje, jistě by bylo i na zvýšení platu… ale – to ani já, ani vy neovlivníme… takže máte možnost jednat v souladu s: Bože, dej mi KLID, abych přijímal věci, které změnit nemohu, ODVAHU, abych měnil věci, které měnit mohu, a MOUDROST, abych je uměl od sebe odlišit. Přeji vše dobré. (zajít za majitelem?)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.