anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Je mi 21 let. Už měsíce jsem neprožil upřímnou radost. Přitom jsem zažil za poslední půl rok velký kariérní úspěch, koupil vlastní dům, nemám dluhy, bydlím sice sám, jen s domácími mazlíčky, ale mám přítelkyni. S rodinou mám vztahy sice trochu horší, ale nepřijde mi to nijak hrozné. I přesto se neumím radovat ani z maličkostí, ani z velkých věcí (např. nové auto), ani ze zážitků (oslavy, posezení s přáteli, sex…), ani z peněz. Nic a nikdo ve mně neumí vzbudit pozitivní emoce (pořád se přetvařuji). A taky nevidím smysl ve spoustě všedních činností. Několikrát jsem i myslel na sebevraždu, ale chuť žít mě nikdy úplně nepřešla, a řekl bych, že umřít se dokonce bojím i když nevidím ani smysl života. Byl bych rád za nějakou radu, jak mám přijít na to, co by mi zase udělalo upřímnou radost. Nebo jak dojít k analýze vlastního podvědomého problému. Předem děkuji za reakci.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milý Lukáši, vnímáš to dobře, důležité je najit vztah k životu, vnímat jeho smysl… ten budeš muset pohledat… je to tvoje výzva… Mít či být? co je to být?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.