anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, oc začátku roku, jsem se rozhodla ze budu lepší clovek, ze se budu snazit všem pomahat a dělat ze světa lepší místo. Kamarád je závislý na pervitinu, delší dobu jsem se mu snažila pomalu pomoc a zeptat se ho na jeho problemy, bohuzel jsem ho tím akorát rozčilila. Co jsem udělala špatně? Chtěla jsem mu jen pomoct, zablokoval si mě na všech sociálních sítích a už mě nikdy nechce vidět. Je mi to moc líto. Myslíte, ze za to můžu já? Odpustí mi někdy, vlastně ani Nevím, co by mi měl odpustit. Prosím poraďte mi co mám dělat? Mám přestat být tak naivni a nebýt na všechny pořad jen milá?

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Neznámá, hezké rozhodnutí, hezká touha… Pomáhat můžeme jen tomu, kdo o to stojí. Možná vnímal tlak, že vám na tom moc záleží… možná ne… lidi jsou divní a závisláci obzvlášt… vy můžete dát podporu, ale nemůžete přejímat zodpovědnost, tu vždy ponechte na straně podporovaného… nemůžete nést jeho balík… Nežadonte, nechte ho jít.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.