Starší dotaz #564

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, Obracím se na Vás s žádostí o radu. Nevím,jak začít.Asi tím že od nás odešl můj manžel a táta dvou dětí (10 a 2 roky). Náš vztah trval 11let. Jelikož jsem na mateřské dovolené, docházelo mezi námi poslední dobou k neshodám.Moje žárlivost,unáva(tudíž z mé strany vázl i sexuální život) a věčné upozorňování,že mi manžel dostatečně nepomáha a urážky z mé strany k tomu taky nepřidaly. Manžel nastoupil od září do nového zaměstnání,jako učitel,kde se bohužel potkal s onou paní kolegyní,také matkou od tří dětí,která je sama. Mého manžela okouzlila a on má pocit,že může začít nový lepší vztah.Prý si nemůže pomoci,ale v našem vztahu prý nevidí smysl, krom toho,že máme spolu děti. Mé omluvě nevěří,neboť prý je to vždy dokola.Odešl hned,jak mi to oznámil,prý že má sám toho plnou hlavu.Odešl k ní a tam si tu hlavu asi moc nevyčistí.Bude pod jejím nátlakem a jelikož jim ve vztahu nic nebrání,nedávám si naději.Druhý den to oznámil s citem i naší dceři. Řekla jsem mu,že jsem pro záchranu našeho vztahu udělat cokoliv i odpustit pokud bude chtít on. Z jeho slov,ale usuzuji,že je pevně rozhodnut. Teď zpětně si uvědomuji,že manžel vlastně pomáhal.Ráno vstával s dcerou do školy ,venčil psa dokázal i utřít prach a vysát.O rodinu se vždy staral a to mi bylo asi málo….Bohužel až, když člověk zůstane sám,pak si vše uvědomí a vidí to z jiného pohledu. Ráda bych slyšela Váš názor a radu ,jak se správně zachovat.Aby mé šance na obnovu našeho vztahu,byli co nejvyšší. Předem děkuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá …, vážím si vaší schopnosti zanalyzovat vývoj manželského vztahu. Bohužel vylitá voda z lahve a slova vyšlá z úst nelze vzít zpět… Slepovaný zvon již nevydá krásný zvuk… Vaše momentální šance na obnovu vztahu nevidím velké. Používat děti jako prostředek k obnově vašeho manželství nedoporučuji. Budete-li se chovat důstojně, je to nejlepší předpoklad pro to, aby váš vztah v budoucnu dosáhl nejvyšší možné kvality, která je možná. Přeji vám, abyste situaci zvládla s důstojností.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.