anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Nejistota ve vztahu – S přítelem jsme spolu už 2 roky, bydlíme spolu a celou dobu jsme byli šťastní. Mi je 20, jemu 26. Celou dobu jsem ho miloval, on mě, všechno bylo v pořádku. Je to můj první přítel. Poslední tři týdny ovšem už nevím. Pořád myslím na to, jaké by to bylo, kdybych měl volnost, kdybych mohl dělat cokoli a kdykoli a nemusel se omezovat kvůli partnerovi. Není to tak, že by mě omezoval, ale přece jen vztah lidi spoutá a už to není takové volné. Pořád nad tím přemýšlím a docházím k tomu, že možná ještě nechci dlouhodobý vztah, že bych si možná zatím chtěl jen užívat volnosti. Hrozně mě to trápí a nevím jak se k tomu postavit, nejhorší na tom je, že spolu máme byt a že ho pořád mám rád, nevím jestli miluji. To je ten problém, nevím jak se cítím a jestli bych s ním chtěl být. Půlka mi říká že ano, druhá půlka že ne. Posledních pár týdnů se trápím a nemůžu spát. A dalším problémem je, že máme byt, nastalo by tolik komplikací, kdybychom spolu už nebyli.. stěhování zpět k rodičům. Ale zase nechci zůstávat jen kvůli tomu, že je to lehčí. Nemyslím si, že ještě dlouho dokážu předstírat. Vůbec nevím co mám dělat. Nechci ho ranit. Říkám si že se třeba zase všechno dá do starých kolejí, ale upřímně-nemyslím si to… Chtěl jsem to jen ze sebe dostat. Budu rád za nějakou odpověď/radu. Díky.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milý Radime, je vám 20, pravděpodobně poslechnete volání touhy po samostatnosti… Pravděpodobně bez toho kroku nebudete umět svůj psychostav tvořit. Doporučuji začít s přítelem o tom komunikovat… Mmj. co to je – užívat volnosti? Vztah je o hledání rovnováhy … Tak držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.