anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Zdravím, Je mi 43, žijí s přítelkyní 37 let, jsme spolu 6 let. Po dobu ca 3 let,jsme vůbec neřešili otázku děti. Přítelkyně navíc děti odmítala, z důvodu pracovních, kariéra, hobby. Mě to vyhovovalo, neboť mám dítě z manželství. Opravdu po celou dobu mluvila a chovala se aktivně, že mě jen utvrzovala v tom, že prostě není typ na děti. Nicméně po pěti letech úplně obrátila, s tím že trvá na založení rodiny. Moje argumenty, že zprvu děti nechtěla, zlehčuje a omlouvá, že se prostě názory mění. Takže téměř rok trvají spory o dítě. Citově mě vydírá, že mě opustí atd. Když ji návrhu, že tedy dítě ano, ale že primární péči bude mít ona, že já se své práce nevzdám, ani svých koníčků, ona neakceptuje.S tím, že když si udělám dítě mám se o něj starat stejně. Navíc by hrozilo riziko, že mě po narození dítěte mohla opět přinutit k dalšímu ústupků. AK z výše uvedeného, nevím zda se chovám jako sobec já nebo ona. Navíc se z jejich slov domnívám, že početí dítěte plánuje i z důvodu aby udělala dobrou vůli svojí matce, která má psych. problémy+alkohol, s tím že ji vnouče pomůže překonat její problémy. S čímž už já vůbec nesouhlasím. Prosím o vyjádření, zda moje postoje jsou dle vašeho názoru, sobecké vůdči přítelkyní. Děkuji

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milý Tome, kdyby stejný přístup k plození dětí měli i vaše rodiče, nebyl byste tu. Bohužel přítelkyně zprvu děti odmítala, tak chápu, že jste překvapen změnou. Mít děti patří k přirozené lidské potřebě a pokud přítelkyně děti chce a vy jí je nechcete dát, je to důvod k rozchodu.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.