anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Už od mala mám jeden problém. A ten je, že se bojím komunikovat s cizími lidmi. Nějak jsem to moc nevnímala, vůbec jsem si to neuvědomovala. Uvědomila jsem si to až teď. Když mě někdo cízí osloví, nebo potřebuje nějak poradit, tak mu samozřejmě bez problémů pomůžu. S tímhle problém nemám. Ale můj problém je v tom, že když mám něco vyřizovat nebo se zeptat na pomoc někoho cizího, tak se cítím pod hrozným tlakem. Zároveň se stydím a taky se cítím trapně, protože si myslím, že si o mě ten cizí člověk bude myslet, že jsem nějak hloupá nebo tak.. Nevím, jestli je to zrovna tím dospívajícím obdobím, které si momentálně zažívám. Je mi 14 a nemám žádné kroužky, nebo zájmy, možná je to tím. Myslíte, že se to v budoucnu změní? Potřebovala bych pomoci, protože o tom nemám s kým mluvit. Budu moc ráda za vaši radu a odpověď. Děkuji.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Káji, doporučuji, abyste se zastavila a zkusíme některé programy trochu pročistit – technika KERP a léčebná meditace – něco se naučíte a to se taky hodí.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.