anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, příteli i mě bylo už víc jak padesát. S přítelem jsme více jak čtyři roky. Když byla před dvěma roky z mojí strany řeč o svatbě, byl zásadně proti, že razítko nepotřebuje. Má za sebou jedno manželství s rozvodem před 10ti lety. Společně investujeme, já do mojí chalupy a on do svojí a společně jsme na hypotéku koupili ještě jednu chalupu. Začala jsem opět mluvit o svatbě, tentokrát řekl, když to teda chci, tak si mě vezme kvůli mě. Mám počkat až si mě bude chtít vzít, protože to chce i on nebo je to normální, že se nechce ženit a kvůli mě to udělá? Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Jani, neumím jednoznačně odpovědět. Obecně: svatba dle našeho právního řádu je velmi ekonomický svazek – zodpovědnost za dluhy, životní úroven a dědictví – pokud neexistuje předmanželská smlouva. V ideálním případě je propojení páru na všech úrovních žádoucí. Svatba jako rituál prožitý i na vnitřní úrovni má pro pár samozřejmě význam. MOžná by to chtělo projít si oba poctivě své vnitřní pocity, strachy, které se váží k tématu svatba.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.