anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, přítel mě po 4 letech opustil poté co jsem se rozhodla začít studovat v Německu. Odjela jsem tedy sama do země, kde se domluvím pouze anglicky a během té doby se mi sám ozval, že by mě chtěl navštívit, že mu chybím. Já svoje city k němu po celou dobu nezměnila, i když jsem nebyla schopná mu o nich říct. Užili jsme si společně skvěle pár strávených dní a pár týdnů na to jsem dorazila zase já za ním. Byla jsem zase šťastná a konečně jsem měla zase pocit, že pro něco existuju. Problém nastal, kdy začal mluvit o tom, že neplánuje dokončit školu, kterou jsme společně začali, že je spokojený s prací a je konečně dostatečně společensky produktivní a neláká ho něco na tom měnit. Nic měnit jsem po něm ale nechtěla, jen mě trápilo že nemyslí na budoucnost. Co se nestalo, místo práce na dokončení školy si našel mladší a zajímavější slečnu, co zatím plánuje užívat život a nemyslet na budoucnost. Změnil se hodně, oproti tomu jak dospěle na mě působil na začátku, mi ted připadá jako dítě, co tráví dny hraním svých her i v realitě. Nemůžu se ale stále posunout dál, miluju ho a pořád mám pocit, že je to jeho nějaká fáze, kterou si musí projít a nemůžu se proto posunout dál. Ale ublížil mi a vím, že jsem neměla dovolit aby za mnou jezdil, ale byl to na krátkou chvíli moment, kdy jsem byla skutečně šťastná a nic nechybělo. Oběma nám je 26, je ještě vůbec šance, že se to někdy může zase vrátit? Nebo bych ho měla už vymazat ze svého života a na nic nečekat?

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Dani, doporučuji žít tady a ted – tzn. nepřemýšlet, zda se vrátí neb ne, ale žít tak, abyste naplnila svuj život, žijte vztahově co nejpoctivěji, pracujte a kvalitě srdce… na jeho uvolnění – třeba se objednejte… držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.