anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, mám mimo další vnoučata vnučku, která bydlí od nás 120 km a tak se vidím hlavně o prázdninách a vždy jsme měly spolu výborný vztah, hodně jsme se nasmály věnovala jsem se jí po celý pobyt a tak jsem jí k 15 narozeninám zakoupila společný zájezd do Belgie na 4 dny. Její chování ke mně bylo otřesné. Od rána sotva se mnou promluvila, nepozdravila, společně s námi tam byli senioři, ona se vzhlédla v jedné paní a veškerý den trávila po jejím boku s tím, že vyšoupla jejího manžela, který se na úzký chodník nevešel. Při jídle si přidal ke stolu kde tito byli třeba i židli a nesedla si vedle mne. To bych ještě pochopila paní byla vtipná a o 15 let mladší než já (77), ale co mne nejvíce trápilo jak se mnou jednala takovým tónem s otravným člověkem. Dostalo se mi sympatii od ostatních, já jsem chtěla aby byla spokojená a nic jsem neřešila, strašně jsem se styděla ona je hádavá a já jsem nechtěla začít nějaký hloupý spor. Nevím jak s ní žít dál, měla by dostat nějakou lekci, ale zase ji nechci urazit, nevím co dělat. Rodičům jsem neřekla vůbec nic, všechno bylo krásné. My prarodiče jsme ve strašné nevýhodě, mohou nás klidně odepsat a nenaděláme nic. Se srdečným pozdravem T.

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Tamarko, smutné a bohužel ne ojedinělé… divím se vám, že jste neřekla nic – chápu, že se nechcete hádat a poskytnout zpětnou vazbu jak přímo ji nebo rodičům, to není nic proti ničemu. I když je to bolestivé, je třeba orientovat se na ty, se kterými to funguje a nežebrat o přízen vnučky a neposkytovt ji další benefity. Neotročte své závislosti na lásce k ní. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.