anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, kde najdu studie a materiály, či přímo již popularizační texty (nebo videa) vysvětlující zvláštní fenomén, kdy státní zaměstnanci ochotně plní různá zvěrstva? Např . za druhé světové války to byli státní zěmastnanci Německa, kteří ochotně budovali a provozovali vyhlazovací tábory. Bez jejich svědomité práce by nebylo možné vyvraždit milióny lidí. Aktuálně v USA státní zaměstnanci rozdělují rodiny, odebírají plačící děti a zavírají do klecí. V Česku dlouhodobě je odebíráno z rodin na 4000 dětí ročně. Milión lidí je v exekucích. A opět za tím vším stojí oddaná a svědomitá práce státních. Je u státních zamstnanců nějak zvláštně narušen mozek, že jim to umožňuje páchat zvěrstva na vlastních sousedech? Nebo kde se to v těch lidech bere? Jak psychologie vysvětluje, že zatímco zvěrstva páchají milióny, za vinu jsou dávána jednomu jedinému vůdci, který nějaké zrůdné myšlenky přinesl? Přeci myšlenka bez vykonavatrelů není nikdy nebezpečná. Jak je tedy vysvětlen tento rozpor, zda-li vůbec byl někdy vysvětlen?

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

odpovědi najdete v sociální psychologii. hledejte např. Millgramovy experimenty, výzkumy Zimbardo Philip Analyza Adolfa Eichmanna V knize Lidé lži od Scott Pecka – kapitola o skupinovém zlu a analýza masakru v My Lei (?My Lai?) – skvělá kniha Něco u Koukolíka… Prostě to jsou následky individuálního boje o přežití před schopností a rozvojem kolektivní spolupráce a péče…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.