anonym Personál zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Mám syna je mu 17 let, jako dítě byl veselý společenský chlapec a během let se to vytratilo. Vím ,že prožívá složité období puberty a respektují to ,ale mám o něj obavy. Většinu svého času tráví u počítače a místo aby byl s vrstevníky. Do toho má zdravotní problémy ,latentní tetaniii, dvakrát mi za poslední měsíce zkolaboval a odvezla jsem ho do nemocnice. Bolení břicha je prý psychosomatické ,snažím se sním víc komunikovat ,byly jsem na kineziologii ,nebylo tam nic vážného jen nějaká vzpomínka z dětství kolem 4-5 roku ,ale on si nic nevybavil a ani nepřipustí ,že by to mohlo něco být. Pokoušela jsem se ho navnadit na nějakou terapii ,která by mohla vyřešit problémy ,ale on nemá vůbec zájem to řešit .Obávám se ,že začne školní rok a ranní bolesti žaludků a kolapsy se vrátí .Nevím jak ho přimět změnit svůj život a vzít zodpovědnost za své zdraví .Jí jsem ochotna mu ve všem pomoci ,ale on musí chtít a to se vůbec neděje:-( Děkuji

1 Odpovědi
Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Jani, jak píšete "on musí chtít a to se vůbec neděje:-(" . Je na Vás, abyste ho propustila do dospělosti v tom smyslu, že "jak si ustele, tak si lehne." "Každý svého štěstí strůjce." – jak praví teta Kateřina. A psycholog praví: Je třeba dopřát každému, i vlastním dětem, cestu, kterou si vybírají, i kdyby vedla peklem. Vaše snaha může být i kontraproduktivní. Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.

Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.