Starší dotaz #578

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, prosím o radu, mám neustále pocity úzkosti,strachu… Je mi 33let, mám přítele, jsme spolu cca 16let, máme 5letého syna, oba jsou úžasní, přítel je dokonalý táta, syn na něm visí. Jde o mě, mám strach z budoucnosti, že přijdu o práci,že si nenajdu novou,mám problém se změnami, rychle se adaptovat a zvykat na nové prostředí, lidi… Nerada jsem středem pozornosti,nedokážu promluvit před více lidmi, mám řidičák,ale nejezdím,mám hrůzu z řízení..přitom vím,že bych měla jezdit a nebýt závislá… Před týdnem jsem potratila v 6tt, beru antibiotika po revizi dělohy a necítím se dobře. Ale po psychické stránce se mi jakoby ulevilo, měla jsem strach z těhotenství,porodu,aby vše proběhlo bez komplikací a dítě bylo zdravé,poté spousta starostí a práce se dvěmi dětmi, hledání práce se dvěmi dětmi po mateřské dovolené,fungování domácnosti atd… Přitom první těhotenství,porod a vše proběhlo dobře, máme krásného zdravého klučinu. Přítel moc chce druhé dítě,ale já mám obavy a dá se říct,že druhé dítě nechci, ale pak mě přepadne strach z toho,že by se synovi něco stalo a já bych si nikdy neodpustila,že jsem už nechtěla druhé dítě.. Nevím jak z toho ven, roky utíkají a mám pocit,že nemám moc času na rozmyšlenou, nechci být matkou skoro ve 40ti.. Máme vlastní bydlení bez půjček a úvěrů, finanční situaci dobrou, ale mám strach,že bude hůř, fin.krize, propouštění… Vůbec nevím, co mám dělat, jak se rozhodnout, nedokážu žít ze dne na den a netrápit se budoucností..Jsem taková už od mala,ale teď se mi zdá,co mám syna,že se pocit úzkosti stupňuje, myslím na to,jak bude syn prospívat ve škole,puberta atd..prostě vzdálená budoucnost a já ji řeším už teď.. Nikdy jsem u psychologa nebyla a brát antidepresiva nechci,nevím jak dál žít s tímto pocitem strachu… Budu ráda, pokud mi odpovíte a poradíte. Díky moc

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Marci, bylo by dobré vyhledat emoční bloky v energetickém poli, které souvisí s vaší úzkostí. Pak by bylo třeba je pročistit. Také by bylo dobré najít spojení s proudem života, ke kterému je důvěra přirozeností. Přeji vytrvalost v hledání a nalézání řešení. (objednat se samozřejmě můžete)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.