Starší dotaz #579

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, žiju ve spokojeném manželství se starším mužem,je mi 36 let a máme dvě děti, jejichž výchovy se můj dotaz týká. Prosím poraďte mi, jak dobře vycházet se 6 letou dcerou ( prvorozenou ). Začala teď chodit do první třídy. Je to zdravá, bystrá holčička, kterou velmi miluji, ale náš vztah není jednoduchý. Nějak nám to spolu nejde hezky, těžko se pomazlíme, těžko se domlouváme, mám na ní vysoké nároky a těžko jí odpouštím prohřešky. Se synem, dvouletým, je vztah velmi nekomplikovaný, vřelý, důvěrný (v rámci možností se snažím být spravedlivá a přísná na obě děti stejně) a o to víc se trápím pro dceru. Kudy chodím, tudy přemýšlím, jak to prolomit. Racionálně to zvládám, ale nakonec dojde vždycky ke konfliktu. Bojím se, abych jí nezpůsobila nějaké hlubší trápení. Může být vztah matky a dcery obtížnější než matky se synem? Sama pocházím z kompletní rodiny, kde moje maminka je mi velmi blízká a naopak otec byl a je osoba, se kterou si od své puberty víceméně nerozumím. No, zkrátka, neprožívám žádnou rodinnou tragédii, ale ráda bych začala u sebe a chtěla bych se naučit vidět svou dceru pozitivněji a být k ní vřelejší. Děkuji za odpověď a zdravím

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Niko, je moc hezké, že o situaci přemýšlíte s láskou. Jednoduchá odpověď mne nenapadá. Doporučuji, abyste se rozhodla pro pravidelnější spolupráci s psychoterapeutam, se kterým naleznete "zauzlení", které vyplývá z vašeho života, dětství. Kromě nalezení těchto zauzlení je třeba emočně/energeticky je uvolnit. Vztah matka – dcera bývá důležitý, formující – držím vám palce, abyste ho spolu zvládly co nejlépe :) (strach není dobrý rádce)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.