Starší dotaz #58

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den. Je mi 20 let a pořád mám problém s navazováním komunikace s cizími lidmi. V dětství jsem vyrůstala pouze s rodiči a dědečkem. Jsem jedináček a nikdy jsem neměla přátele (nemám je dodnes). Jako dítě mě nechtěli nikde pouštět protože se o mě báli. Později, když jsem nastoupila do ZŠ byla jsem samotář. Nejinak tomu bylo i na SŠ. Prostě jsem nevěděla o čem se mám bavit. Nikde jsem nechodila proto, že nebilo s kým a navíc jsem se ani neuměla bavit (celý tento problém trvá dodnes) bylo to zkrátka – domov -škola -domov…..Asi od 15. let trpím navíc depresí se svojí postavou a ať dělám co chci nemohu se toho zbavit (deprese ani tloušťky). Bohužel žiji na takovém místě kde nikoho nemám, a kde nic kromě hospody není. Na to abych si šla třeba ven zaběhat se stydím (dokonce i před sebou). Teď mám nastoupit do práce (naše rodina firma), kde budu muset hodně jednat s lidmi ale mám z toho přímo panickou hrůzu. Jsem jak se to říká v začarovaném kruhu – mám deprese ze svého pocitu málocenosti a pocit málocenosti ze svých depresí. Když jsem se chtěla svěřit měli mě za rozmazlence, který má pořád nějaký problém a jenom se vitáčí. Ale já cítím, že něco není v pořádku pořád mám hrozný pocit prázdnoty a nemohu jej zaplnit. Nikdy jsem ani kvůli víše uvedeným problémům nepotlaka jedinou lásku. Pokud se ocitnu v jejich blízkosti, tak uteču – mám prostě strach ze sklamání a z toho, že se mi někdo vysměje, to bych nesnasla. Předem děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Pro začátek bych navrhovala společnou manželskou konzultaci u psychologa – je to levnější, než právník. Z vašeho psaní nejsou jasné překážky, které by bránily kultivovanému rozvodu. Věk dětí nasvědčuje tomu, že se jedná pouze o záminku. Přeji vám pohodu do dalších let.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.