Starší dotaz #581

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, můj blízký přítel má otce, který často mluví o sebevraždě a má různé zvláštní chování. Odešla od něj manželka před sedmnácti lety a on jí stále miluje a ona a jeho rodina jsou asi smyslem jeho života. Myslím, že se jeho stav zhoršuje a mám o něj strach. Prosím poraďte mi, jak k takovému člověku přistupovat a jak by se mu mohlo pomoct?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Anno, je hezké, že se lidé o sebe staráme, ale je také důležité rozlišovat, co můžeme a co nemůžeme, za co zodpovědnost skutečně máme a za co ne. Vy ani nikdo jiný (krome dotyčného) nemá zodpovědnost za to, zda se zabije či nikoliv. Vy mu můžete říci svůj názor, můžete mu doporučit návštěvu u psycho-. Pro váš strach o něj: přejte mu cestu, osud, který si vybral. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.