Starší dotaz #600

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, mám několik problémů s partnerem a ráda bych se zeptala, jak reagovat na následující situace tak, abych neublížila ani jedné straně, případně co ve svém chování změnit, aby k nim nedocházelo: • Nejí u nás, přestože má hlad a třeba je mu kvůli tomu špatně – prý aby nepříživničil. • Říká mi, že jsem sobec (chtěl se kvůli tomu rozejít), ale když chci, aby něco rozhodl on, záleželo na jeho přání, případně si nechal ode mě vrátit peníze, nebo dát dárek, nejde to. Nedá mi šanci nebýt sobec. Navíc neřekne, co chce, co mu vadí, jak mu je… • Tak, jak něco pochopí on, tak je to navždy správně – nepomůže vysvětlování, že jsem to třeba myslela jinak. • Za každým slovem a gestem hledá negativní význam – dělám z něj blbce/hajzla. (spolu s předchozím bodem častá a zničující kombinace…) • Cokoliv udělám špatně, předhazuje mi, vyčítá, i když se omluvím. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Mno, budete-li v tomto vztahu pokračovat, budete dřívě či pozdějí pěkně "vyšťavená". Můžete zkusit společně navštívit partnerského terapeuta, ale je-li neomylný… A pamatujte, že on o lásce rozhodně neví více než vy (i když se tak třeba tváří). Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.