Starší dotaz #612

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Je mi 35 let. Jsem 15let vdaná, mám 2 chlapce, manželství vcelku normální – prosím o radu-před 2 lety jsem docházela do psychiatr.poradny s úzkostí a strachu ze zaměstnání /měla jsem strach ze ztráty zaměstnání/.Pak jsem změnila zaměstnání a léky snížila,až úplně vysadila/brala jsem zoloft 2xdenně/.Nyní jsem v zaměstnání 1,5roku-v kanceláři,nemusím se bát ztráty zaměstnání,práci zvládám,ale opět se mi dostavily stavy úzkosti-mám strach chodit do práce,při představě velkého množství práce,které mě tam čeká. V práci si mě chválí,vše zvládám, ale jen fyzicky,uvnitř sebe mám úzkost,mám problém se soustředit, v noci špatně spím. I když si říkám, že nemám důvod se bát, nepomáhá mi to. Brát opět léky nechci, chtěla bych to zvládnout bez nich, ale nevím jak. Moc Vás prosím o radu, jak se mám vyrovnat se svými pocity, jak se zbavit úzkosti. Jinak jsem vcelku veselé povahy, mám hodně přátel, našly by se i malé záliby/čtení,květiny/. Pokud si paní doktorko najdete chvilku a i po mailu odpovíte a poradíte, velmi Vám děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Tojo, jak píšete, mnohé se vám v životě daří rozumím-li tomu dobře, chtěla byste zvládat lépe i sama sebe. Podle toho, jak svůj vnitřní stav popisujete, doporučuji vám, abyste se naučila s tímto světem pracovat systematicky. Sama tušíte, že jedna laciná rada na úrovni ženských časopisů to nespraví. Na cestu do vnitřního světa je dobré nalézt průvodce, který se na těchto cestách orientuje… Odkud jste?… Přeji vše dobré…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.