Starší dotaz #62

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý deň Neviem ako začať. Už veľmi dlhú dobu prežívam krízu, ktorú neviem vyriešiť. Som výrazný introvert, ktorý má strach z kontaktu ostatných ľudí.( Mám 25 rokov a doteraz som nemala žiadneho priatela, ani len tzv. platonickú lásku).Už od puberty som mávala pocity depresie a úzkosti, ktoré sa po príchode ns Vysokú školu ešte zvýraznili. Ked som bola asi v štvrtom ročníku dostala som anorexiu, a musela som na rok prerušiť štúdium. Po návrate na školu sa všetko zmenilo. Aj tá troška sebadôvery, ktorú som mala zmizla. Teraz ma čakajú štátnice a ja viem, že to nespravím. Rozmýšlam o tom , že to nechám. Jednoducho cítim , že na to nemám, a nezvládnem to. Celé dni a týždne, len sedím doma a vôbec nevychádzam von. Prestala som sa kontaktovať s bývalími spolužiakmi a dokonca obmedzujem i styki s mojimi príbuznými. Moji rodičia sa mi snažia pomôcť, sú trpezlivý a ústretový, a to ešte viac prehlbuje vo mne pocit, že som pre nich skamaním. V noci nemôžem spávať a už sa nedokážem na nič zmôcť. I nákup v obchode je pre mna utrpením. Jednoducho mám strach, obrovský strach z obyčajných bežných maličkostí, a ja s ním nedokážem bojovať. Toto je moja prbá prosbva o pomoc. Dakujem.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Natalí, Zkuste oba popřemýšlet, které myšlenky vám co přinášejí… (obecně platí to, že muži se hůře vyrovnávají se svými předchůdci, ale to váš problém neřeší) Je třeba, aby přítel akceptoval vaši minulost tzn. 3milence a žádného manžela -prvním manželem by mohl být on. Vám nedoporučuji, abyste se v intimních situacích stresovala – věnujte myšlenky prožitku svému a nestudujte – na co myslí on… K psycho- zajděte pro úvod společně.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.