Starší dotaz #620

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobry den,rada bych se vas optala na Vas nazor ohledne meho problemu. Prestehovala jsem se za pritelem (cizinec) do jeho rodne zeme (demokraticka zeme).Dost jsem sama cestovala, takze mi zivot v jinych zemich nedelal problem, az zde, tady si nejak nemuzu zvyknout.Odchodem z jine zeme, ve ktere jsem zila, jsem tim padem opustila mou praci manazerky a pratele.Tady mam jen jeho a jsem bez prace a pratel (jsou tu na hlavu postavene zakony,same omezeni, a jako cizinka tu nemam moc sanci…prozatim).Pritel me pozadal o ruku. Od te doby si vice vsimam jeho negativnich vlastnosti,mam strach z budoucnosti, jsem plactiva, nervozni, nespim, mam strach z toho, ze se mi v teto zemi nepodari ujmout, ze budu muset delat podradne prace(jsem asi dost hrdy clovek).Hlavne mam strach sama ze sebe, jelikoz vim, ze kdyz se dlouho neco nevede, nebo mi neco az tak nevoni, palim mosty a zacinam novy zivot jinde a sama. Vim, ze on je soucasti meho zivota, ze se na nej muzu spolehnout,ale tyto myslenky mi trochu nahaneji strach.Nechci ublizit ani jemu ani sobe.Prosim poradte mi.Predem dekuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Kiki, váš dotaz v sobě zahrnuje několik rovin – více jich je skryto a nepřipadají mi vhodné pro tento prostor. Každopádně je dobré o tématu, o vašich obavách hovořit s přítelem vcelku podrobně. Rozhodnete-li se žít v cizině za situace, kterou popisujete, je velmi aktuální nalezení vašeho klidu, domova v sobě (a to není jen tak – to je cesta sama k sobě, cesta sebepoznání). Docílit toho lze zabýváním se sebou např. na seminářích, na individuálních "sezení"… Budete-li mít chuť tématem se zabývat podrobněji, kontaktujte mne a sdělte rozsah/hloubku, který tématu jste ochotna věnovat. Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.