Starší dotaz #638

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý večer, jsem studentka OA a mám osobní problém. Týká se mého přítele a do toho všeho zasahuje moje matka. S přítelem jsem 15 měsíců a poslední měsíc se vše hroutí. Hádáme se čím dál více. Všechnu vinu hází jen na mě. Když vím, že jsem udělala chybu já, přiznám to, omluvím se a snažím se to napravit, jenže on to nikdy neudělá. Nikdy se mi za nic neomluví a dává mi podmínky. Já se musím snažit, já se musím hlídat apod. Nejsem žádný andílek, ale myslím si, že v tom máme podíl oba. Když se mu snažím něco vysvětlit a říct, jak to chápu já, snaží se mi podstrčit něco jiného. Sám mi řekl, že mě miluje a že semnou chce stále být. To i já, ale už nevím jak dál. Stále jen brečím a myslím na to nejhorší. Přemýšlela jsem o tom, že bych si vzala nějaké prášky, ale uvědomila jsem si, že je tu spoustu lidí, které mám moc ráda a už kvůli nim bych to nezvládla. Chci s ním strašně moc být, ale ne s tím,že budu počítat jak dlouho jsme se nepohádali. On byl ten ,,první" se vším všudy – jestli mi rozumíte:-). S mojí matkou jsem si vždy povídala narovinu a o všem! Ale poslední dobou se měním a nedokážu jí nic říct a i jsem drzejší nedělám, co mám apod. Proto vás žádám, jestli je nějaký způsob jak tohle zastavit a jak být s mým přítelem dál jako to bylo dřív. Děkuji předem, Týna.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Týno, …nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, zítřek nebude stejný jako dnešek ani jako včerejšek… Život s člověkem, který se neumí omluvit a je neomylný (a ještě dává podmínky) bývá často "peklem". Někdy nezbývá nic jiného než dotyčnému říci: děkuji ti za to hezké, je mi líto, že to jinak nejde, ale naše cesty se rozcházejí. Přeji tobě i sobě vše hezké… Ohledně tvé změny – to by bylo lepší osobně.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.