Starší dotaz #642

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den.Mám takový problém.Jsme s manželkou svoji 15 let.máme dvě děti.Manželství bylo spokojené,nikdy jsme se nehádali,až na nejaké drobnosti.Dalo by se říci,že v posledních letech jsme si žily takovým vyhovujícím stereotypem.Manželka před necelým rokem získala zaměstnání po kterém vždy toužila.Moc ji ho přeji.Je spokojená.Dostala se více mezi lidi.Problém nastal asi v tom.Já jelikož mám sezónní zaměstnání,jsem již měsíc doma.Začal jsem více pomáhat v domácnosti s určitými věcmi,které za normálních okolnotí musí manželka zvládat když se vrátí z práce.Bohužel bez žádné odezvy.Zřejmě je to asi ode mě sobeckost,když jsem od manželky očekával nejakou pochvalu.Vyvrcholilo to tím,že při jedné veřejné akci jsem viděl manželku s jejím kolegou z práce,jak se spolu baví.Samozřejmě žádné intimnosti,ale byla veselá,rozzářená,(těžko více popsat).Prostě jsem v té chvíli tomu dotyčnému záviděl,protože sám jsem manželkou už dlouho nic podobného nezažil.Jak už jsem psal-stereotip.A začal ve mě hlodat pocit,jestli náhodou někoho nemá.Začal jsem špatně spát a jenom přemýšlel a hledal důvody,které by mě v tom utvrdili.Asi po čtrnácti dnech jsem se se svými obavami manželce svěřil.To zřejmě byla chyba.Nehádali jsme se,jen co prý si o ní myslím a co mě to popadlo.Bavili jsme se o tom,já ji popravdě nedokázal vysvětlit příčinu svého chování.Utvrdila mě, že jí v tomto ohledu mohu naprosto věřit.A já ji věřím.Vysvětlil jsem jí,že bych rád náš vztah vylepšil.Ale docílil jsem pravého opaku.Zřejmě ji mrzí, že jsem si o ní mohl něco takového myslet.Od té doby spolu mnohem méně komunikujeme(i když já bych rád),zkrátka jen to nejnutnější.Po společné debatě mi manželka sdělila,že čím víc se budu snažit,tím to bude horší a ať tomu nechám čas a volný průběh.Jenomže já nedokážu,chodit kolem druhého beze slova a dělat že toho druhého nevidím.Přímo mě to deptá.Mám manželku moc rád, ale nevím co s tím. Proto prosím o radu a prědem děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý K., co s čím? S vaší nejistotou? Napadá mne, co je s vaší jistotu, vnitřní radostí, vlastní seberealizací… Proč si ubíráte na záři? Být krásným stromem v krajině, který přitahuje pozornost sám o sobě… (v té věci můžete vyhledat profesionála..) Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.