Starší dotaz #651

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den! Potřebuji poradit mám v péči dcerku má 26 měsíců odešla od ní máma, jako za bydlením. No na vánoční svátky se vrátila,že za malou, nadělala spoustu problémů a je pryč , ale když tu byla malá se začala jako zajíkat, mámu jsem na to upozornil, ale že malá jenom tak blbne, tak jsem to nechal, ale bohužel když její máma zmizela malá mi začala koktat no omezil jsem kontakt s její mámou. Jelikož když jsem jí o tomto informoval skočila mi do řeči s tím, že jí je fajn!! Během 14 dní si ale vynutila hovor s malou telefonem- malá s ní mluvit nechtěla, tak celý hovor trval cca 15 min. No ale malá mi začala koktat víc- navíc, že ji máma bije, že utekla do vláčku a ujela, že chce druhou jinou maminku!! Vše jsem nahlásil na sociálku + jsme objednaní k psychologovi+ logopedovi,a v tom je ten problém logoped chce vyjádření psychologa a tam mám jít prý první já sám , potom snad máma malé a potom teprve dcera, nebo snad všichni, je to v pořádku? Bojím se aby nebylo potom pozdě vůbec na zdravotní problém. Jaké máte s tímto zkušenosti? Spraví se to koktání? Já tím moc trpím a kladu si toto za vinu, nikdy jsem tu paní neměl pouštět zpět. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Petře, ta paní je její máma – nelze ji vymazat. Ze zákona o sociálně právní ochrany dětí je možné, aby "sociálka" nařídila rodinnou terapii jako podmínku dalšího kontaktu… Tuto oficiální cestu po státních institucích můžete absolvovat a kvůli zákonu je to v pořádku. Dále bych doporučovala psychoenergetickou léčbu, která bude kombinována s péčí logopeda. Koktavost bývá vleklý problém… Sebeobviňováním a roztáčením negativních emocí situaci zhoršíte nejen pro sebe.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.