Starší dotaz #653

anonym Personál zeptal se před 15 roky

dobrý den,je mi 50let a mám problém se sestrou.Bydlíme každý se svou rodinou v rod.domcích ,které jsou od sebe vzdálené 5m.Já s rodinou bydlím v domě našich rodičů,s naší tělesně postiženou maminkou.Já i manželka chodíme do práce a vstáváme již okolo 4h.ráno a uléháme každý večer okolo 23h a to i v době volna-z důvodu naši maminky.Problém je v tom,že sestra bere příspěvek na postiženou maminku-IIIstupen-,a pečuje o ni v době od7h.do 17h,s tím ,že k mamince zajde,podá lék a pomúže jí se zvednout ze židle,zajde s ní na záchod.Celkem k ní zajde 6x po půl hodině.Léky dávkuji na celý den a objednávám je u lékaře.Na mé stížnosti,že by mi mohla s maminkou víc pomoci,odpovídé větou,že mám celý barák,tudíž jsem povinen se o ní starat.To,že se nevyspíme celá rodina,protože maminka překřičí skoro každou noc,jí nezajíma.Nevím už kudy kam.Mám nějakou možnost to změnit?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

MIlý nemanic, není zjevné, co přesně si přejete změnit. Co si zkusit najmout člověka, který zprostředkuje dohodu (říká se tomu mediace např. psychoterapeuta s tímto vzdělaním). Z jakého důvodu maminka překřičí celou noc? Prokonzultovali jste to s lékařem – co medikace tlumící? co ústavní péče? Vy máte určitě právo se vyspat více než 5h.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.