Starší dotaz #66

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý den, mám takový problém s přítelem. Teda spíš si myslím, že má nějaký problém přítel.Jsme spolu necelé 3 roky,poznali jsme se na VŠ,máme se hrozně moc rádi,společnou budoucnost spolu plánujeme už od začátku vztahu a asi už rok a půl plánujeme společné bydlení.Teď k tomu došlo.Před týdnem se přítel ke mně přistěhoval.Moji rodiče si koupili a zrekonstruovali byt a mně s přítelem přenechali svůj nájemní byt.Vše se zdá být v pořádku, ale není. Přítel není šťastný, možná je to tím, že má stresující práci, do které musí dojíždět, kterou vzal jen z nouze, abychom spolu mohli začít bydlet a finančně utáhli byt. Jelikož je čerstvě po škole, s minimální praxí, je těžké najít jinou práci.Možná je to tím, že má už asi rok a půl problémy se zubama, který pořád žádný zubař není schopen vyřešit.Možná je to tím, že se mu stýská po zaběhnutém stylu života, možná je to tím, že mu něco chybí, ale každopádně si nevíme rady. Doma měl kompletní servis od rodičů, ale vždyť i já mu ho dávám, peru, žehlím, uklízím a vařím..On nemá s bytem prakticky žádné starosti..Ale přitom pořád říká, že by se nejraději odstěhoval zpět k rodičům, že je tady v tom novém bytě nešťastný. Že dřív, když jsme se vídali jen na chvíli po práci, nebo spolu byli na víkend, že to bylo lepší, že neměl žádný starosti..Já se na něj nezlobím, vím, že to jak říká není mnou, ale ať se snažím jakkoli, prostě vidím, jak trpí a trápí se. Chtěla bych mu nějak pomoct, ale myslím si, že se s tou změnou potřebuje vyrovnat sám a že to bude chtít asi hodně času a pochopení.. V týdnu těžce pracuje, má stresovou práci, doma by se měl znovu nabít energií, měl by si odpočinout.Ale on je doma stejně smutný, nešťastný. Za domov pořád považuje byt svých rodičů, na který je zvyklý. Ani on sám tyhle svoje pocity nechápe. I pro mě je těžké, když ho vidím jak trpí. Možná by se mohlo zdát, že řešením by bylo aby se zas odstěhoval zpátky k rodičům, ale já se bojím, že bych to pak sama nezvládla psychicky, být v prázdném bytě sama, bez milované osoby..Nechci a ani nemůžu ho tady držet, ale myslím si, že jednou to stěhování muselo přijít. Tak opravdu nevím jak mu pomoct. Můžete mi prosím nějak poradit?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Simono, situace opravdu nezáviděníhodná. Bylo by fajn, kdybyste se nebála – tím nepomůžete ani sobě ani dětem… věřte, že vše nakonec nějak půjde…dokážete se postarat… rodina vám pomůže… asi bych vám doporučila, abyste opravdu myslela především na sebe a na děti a zajistila si bezpečný domov… držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.