Starší dotaz #666

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, obracím se n Vás s prosbou o radu. Již od svých osmnácti let se léčím na psychiatrii s diagnózou obsedantně kompulzivní porucha. Před dvěma roky jsem onemocněla silnou chřipkou a vrátily se mi psychické problémy-pocit, že si neustále myslím an pohyby svých úst. Musela jsem kvůli tomu být hospitalizovaná na psychiatrii. Nasadili mi silné léky-Zyprexa, což si myslím, že mě dost utlumilo a zdá se mi, že jsem začala být jiná. Nyní jsem sama, studuji, nechodím do práce. Problém se mi v hlavě rozrostl natolik, že si nejsem schopná myslet na nic jiného, když jdu někam se známými, je mi zle, doma o tom pořád mluvím. Vyčítám si, že jsem si zkazila život. Nemohu se pořádně soustředit ve škole, nevěřím si, nevím, co bude dál. Svět se mi scvrknul na ústa. Mám strach, že se z toho nedostnu. Myšlenky na sebevraždu. Chtěla ybch se zeptat, zda antipsychotika typu Zyprexy mění osobnost, co mi radíte dělat?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Vando, antipsychotika mohou měnit osobnost… Co doporučuji? Hledat cestu jak z toho ven, je dobré si všimnout, kam dosavadní psychitrická péče vedla a zda by nebylo dobré hledat i jinou cestu. Bylo by užitečné, dát si za úkol dělat něco dobrého, užitečného pro druhé (třeba práce dobrovolníka v ústavu …) To je kus inspirace, pak je třeba hledat, s kým a jak můžete pracvat na svém psycho-. Nebudete-li si vědět rady, můžete se objednat.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.