Starší dotaz #676

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Chci vás poprosit o radu.Mám maminku 62 let a hrozné tušení, že propadla alkoholu.Já sama nepiju a tak nevím až jakou závislost může vyvolat červené víno.Má prudké změny v chování,velice hluboké deprese a žádnou radost.Přestala dbát o sebe i o domácnost, stále vyčítá a je až zlostná.Bolesti hlavy, dolních končetin, bolesti břicha a nespavost.Občas pozoruji, že zapomíná, nepamatuje si a je abnormálně lekavá.Slyší hovor i přesto, že je ticho.Nespí, nejí, kouří 60 až 80 cigaret a myslím, že 2 až 3 krabice vína ale dokáže to úžasně tajit.K lékaři zarputile odmítá jít a napadá své blízké tím, že chcem aby umřela, že nám vadí a vyhrožuje sebevraždou nebo útěkem.Má úžasného partnera, můj otec se jí snaží pomoci ale už je to beznadějné a jen se to zhoršuje.Děkuji m.m.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Miá M., to co popisujete, že prožívá vaše maminka poukazuje na kombinované psychické problémy, nevím, zda alkohol je v tomto případě důsledek nebo příčina. Patrně to nevíte ani vy. Z nějakého důvodu se maminka rozhodla žít na vlně negativity a destrukce vůči životu svému…. Mnoho toho nemůžete. Pro vás i pro tátu je důležité, naučit se to respektovat a nechat ji v podstatě vlastnímu osudu, nereagovat na vyhrožování, vydírání. Můžete zkusit dohovořit se s nějakým lékařem (nejlépe psychiatrem) na předepsání nějakých antipsychotik, ale v kombinaci s užíváním vámi zmíněných drog … hmmm… (ale trochu to pomoci může a nic se tím nezkazí…) Přiji vám i tatínkovi dost sil (nezapomeňte ani jeden na sebe a prožívání radosti v jiných oblastech života)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.