Starší dotaz #685

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Od malička mám problémy s navazováním kontaktů, s mluvením s jinými lidmy atd… ale postupem času se to zlepšilo, dnes se dá říct že už jsem celkem v pohodě, je mi 21 let. Jednou jsem navštívila psycholožku, měla jsem problémy, když zemřela teta a strýc, nezvládala jsem to, léčba byla krátká a rozloučili jsme se s tím že jí přišlo že jsem už vylečená, během léčby jsem se taky dozvěděla že mám sociální foobii, ale údajně né tak velkou a taky menší depresy, ale to asi brzo odešlo… můj nynější problém je takový… Společnosti se nesnažím vyhýbat, právě naopak, ráda chodím do společnosti, těším se tam, dokonce i řáda pařím, chodím na pařby, sice občas mám obavy, jestli se budu bavit nebo tak, ale těším se tam. Můj problém je, že v té společnosti, kam jdu, jdu vždy s kamarádem nebo kamarádkou a té se držím… nedokážu se začít bavit jen tak s někým jiným, jen s těma, které už znám a oni znají mě, nebo mám problém když jdu s přítelem do společnosti jeho kamarádů, a je to velká společnost, tak se tam necítím moc dobře a nedokážu se bavit, sice tam nejdu poprvé, stýkáme se s jeho přáteli asi tak 2x do měsíce, je to velká parta, vždy tak víc jak 8 lidí, a já se v takové velké společnosti nedokážu bavit… je to asi takto – bojím se, že když něco řeknu tak to bude špatně nebo tak něco, že se tomu třeba nikdo nezasměje, takové hloupé obavy mám a tak jen raději poslouchám ostatní a snažím se být milá, smát se a tak… ale sama toho moc neřeknu a to mě hrozně trápí, protože mi na těch lidech záleží a ráda bych se s nimi více zkamarádila. Teď jsem vymysela takový plán, navrhla jsem to už i přítelovi a budeme to realizovat. Vždy když půjdeme s jeho kamarády ven, tak nás půjde jen pár, třeba 4 nanejvíš 5 lidí a postupně jich bude přibývat až se budu dokázat bavit se všema. Můžete mi poradit jak bych toto měla podle Vás řešit a jestli to není hlopý nápad? Společnosti se vážně vyhýbat nehci! Předem děkuji za odpověd. S pozdravem Jana

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Jano, několik klientů s podobným problémem ke mne chodilo několik. Bylo sice potřeba několika setkání, ale potíže postupně začaly polevovat. Velmi efektivní v tom procesu byla léčebná meditace připravená na míru tzn. – vycházející z individuální podstaty klienta. Váš nápad samozřejmě je také v pořádku, uvidíte, jak to půjde… I když několik návště, které posílí vaši vnitřní stabilitu a sebejistotu by vám prospělo. Bylo by dobré upravit sebevnímání…a některé myšlenkové algoritmy. Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.