Starší dotaz #690

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den. Nevím zda mám problém jako ostatní rodiče, možná že ano, ale už jsem opravdu zoufalá, neumím si s tím poradit a moc mě to trápí. Proto bych chtěla poprosit o radu Vás. Máme dvě dcery. Tříletou a desetiletou. A právě s tou starší máme problém. Ve škole se učí dobře, je ve 4.třídě a má zatím samé jedničky, když je u někoho tak je také vše v pohodě, ale když je s náma, tak začíná problém. Jen otevře pusu, je drzá a neposlechne. Neustále odmlouvá a není schopná nic udělat hned, nebo maximálně po nějaké domluvě kdy. Tedy většinou. Vždycky o tom diskutuje, zvyšuje hlas a vypadá to jako když nadává ona nám a ne my jí. Nejde to s ní ani po dobrém, ani po zlém. Nepomáhají ani domluvy ani tresty a zákazy. Když dostane na zadek, stejně to příště udělá zas. Vysvětlovala jsem jí, že takhle se s rodičema nemluví(nekřičí se na ně, neodmnlouvá se jim) a nejedná, že když se bude chovat ona líp k nám, tak tím získá jen výhody. Že se jí třeba i víc povolí a tak, že na tom prostě bude zkrátka líp, ale i tak to nepomáhá. Už jsem z toho opravdu nešťastná a bojím se, že nás za chvilku pošle s klidem slušně řečeno "do háje". Prosím poraďte nám, jak to řešit, protože malá to od ní začíná odkoukávat, tak nechci, aby to dopadlo stejně. Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Pampeliško, neumím situaci odhadnout – Chůvu v akci by byla fajn – nebo-li vypozorovat, oč vlastně běží… bylo by třeba vidět i "věci" mimo verbální komunikaci… Můžete využít služeb školního psychologa. Jste žena inteligentní a pomoc si jistě dokážete najít… v té věci držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.