Starší dotaz #708

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak na syna. Je mu 19 let, nedodělal učiliště, už téměř rok ho živím, má pouze příležitostné brigády. Je naprosto nezodpovědný, z ničeho si nic nedělá. Je ve vleku kamarádů, je snadno ovlivnitelný. Ke mně se chová slušně, doma se vším pomáhá. Ale zavře dveře od domu a je to někdo jiný. Pravda je, že jsem zkoušela všechno – po dobrém -sliby, po zlém – vyhazov z domu apod. Zaplatila jsem za něho spoustu dluhů, nejsou to závratné částky, ale jsou to dluhy – z toho si taky nic nedělá. Má dvojče – sestru, která je jeho pravý opak. Narodili se v 7. měsíci těhotenství – syn je problémový už odmalička. Dětská lékařka mi říkala, že by to snad mohlo mít na jeho chování vliv. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné někde provést vyšetření, nebo jestli je nějaká jiná alternativa. Vím, že mi odpovíte pouze obecně, ale hledala jsem v našem okrese poradnu, ale jsou to jen poradny školní. Děkuji za Váš čas a odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá A., v obecné rovině souvisí se se vším – ale jak vidno, souvislost mezi narozením na 7.měsíci není přímá. V souvislosti hledání příčin mne napadá otázka: co vztah otec – syn? Jak otec se staví k jeho chování… Pro vás je podstatné, vybudovat si postoj vůči synovi tak, aby vám v něm bylo dobře… Je možné dohovořit se se synem na rodinné terapii … Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.