Starší dotaz #712

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, již delší dobu se s mojí kamarádkou potýkáme s problémem, který se jí nedaří vyřešit. Proto jsem se rozhodla obrátit se s prosbou o radu k vám. Jak jsem již psala, je to problém hlavně mojí kamarádky, i když já se jí snažím ze všech sil pomáhat, jen už nevím jak. Odmalička má problémy s komunikací, neumí mluvit s lidmi, bojí se, přehnaně se kontroluje, nedokáže se zapojit. Na základce se jí děti posmívaly, což poznamenalo její sebevědomí, které je teď opravdu velmi nízké. Dál trpí komplexem méněcennosti a stydí se za svůj vzhled, nemá ráda svoje tělo. Momentálně je jí sedmnáct let. Přestože nejen já, ale i spousta dalších lidí, obdivujeme její vzhled, je to totiž moc hezká holka, ona si pořád myslí, že je ošklivá. Chtěla bych jí pomoci nějak to všechno překonat, jak její pohnutý názor na sebe samu, tak problémy s komunikací. Proto vás prosím o radu, co by se s tím dalo dělat. S tím, že pomoc psychologa nechceme vyhledat, protože si nepřeje, aby se o jejích problémech dozvěděli rodiče a jiní lidé. Děkuji za Váš čas a doufám v brzkou odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Zkuste se inspirovat v knize Miluj svůj život či v knize Osobní síla

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.