Starší dotaz #714

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobry den, mam takovy problem, ktery mi v zivote hodne pritezuje a myslim si, ze dokud neudelam nejaky krok, tak pritezovat bude. Jde o pristup rodicu ke me. V cervenci mi bude 20 let,studuji VS a moji rodice (spise otec, ale matka se necha otcem naprosto ovlivnit) ke me pristupuji, jako kdyby mi bylo 15. Otcovi je 49 let a nema krome myslivosti zadny konicek, zadne zajmi a je to hrozny workoholik. Neustále od něho slýcham "Ci chleba jis, toho pisen zpivej".Ale zpet k problemu. Jde o to, ze kdyz chci nekam jit, vse se musi konzultovat. Reknu mu tedy kam jdu a s kym a pak prijde otazka:"Kdy se vratis?" A sama jiste vite ze 1 az 2 hodiny rano neni cas na to aby se koncilo, ale otec rekne v 22hod budes doma. Tak s nim smlouvam tak dlouho dokud nepadne nejaky prijatelny cas obycejne to je 00:00hod ne-li min a nikdy si neodpusti pripominku pokud se mi to nelibi tak nemusim jit vubec(nechodim zas tak casto aby jim to muselo lezt na nervy a taky nejsem problemovy).A vetsinou to, ze nekam chci doprovazi podminka "udelas tohle a tohle a pak muzes jit".A s tim taky souvisi, ze nedokaze rozhodnout za vcasu, (ostatni se potrebuji taky zaridit ze jo, ale nebudou cekat do posledni chvile) takze rozhodne na posledni chvili.Touzim po tom neodchazet prvni z oslav, nebyt ten na ktereho se porad ceka s rozhodnutim a rozhodovat sam za sebe jestli smim nebo ne. Myslim si ze ne to vek a rozum mam. Dekuji moc za konstruktivni odpoved…

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Ano – máš právo rozhodovat o svém čase Ve 20letech jsi dospělý! Hledej tedy konstruktivní cestu jak samostanou dospělost projevit. Nepřerušil-li jsi přípravu na povolání (= studium po 18 věku), máš nárok na výživné od rodičů…(konzultuj na OSPOD), nalézt brigádičku, případně se poptat na studentský úvěr a osamostatnit se v bydlení… Je to dost konstruktivní odpověď? Máš na to odvahu? Jsi opravdu dospělý?

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.