Starší dotaz #720

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobry den, Je mi 32 let, se svým partnerem (o 3 roky starsi) jsem 15 let, zaroven pracujeme ve spolecne firme. Nas vztah je však mnoho let nefunkcni. Zijeme spise jako sourozenci, komunikujeme, nehadame se, ale sexualne spolu přes 6 let nezijeme (z me strany to proste nejde). Na muj vkus je partner prilis lenivy, nezodpovedny a nemohu se o nej oprit v krizovych situacich. Samozrejme ma spoustu kladnych stranek (tolerance, rozhodnost, atd.), jinak bychom asi nevydrzeli takovou dobu ve spolecne domacnosti. Před 5 lety jsem se zamilovala do stejne stareho kluka (svobodny, bezdetny), s kterym – zda se, by vztah mohl lepe fungovat, dovedu si jej i predstavit jako zodpovedneho otce, ale tezko hodnotit vztah s clovekem, s kterym jsem nikdy nezkusila zit. Partner o milenci nevi, ten druhy o partnerovi ano a prestoze by se mnou moc chtel byt, jeho prani mi nejak nejde splnit. Nedovedu dlouhodoby „vztah“ s partnerem ukoncit. Tak si rikam, jestli když to tak nejak „samo“ nejde, jestli me city k partnerovi nejsou hlubsi nez si priznavam a nejedna se u nas o jakousi pokrocilou formu lasky, nebo zda-li je silnejsi zvyk, pohodlnost nebo setrvacnost ci jak to pojmenovat. Jak se to poznaJ? A cim se ridit v takoveto situaci? Nechat cas vyresit to za mne? Ten ale tak utika…Co se vztahu tyce, jsem hroznej pesimista a neverim v lasku ani vernost na vecnost, coz je mozna další duvod proc pohodlne zustavam, kde nehrozi nejake hluboke citove zklamani, a do jiste miry mi to takto vyhovuje. Na druhou stranu nechci donekonecna oba trapit. Tezko mi pomoci, ze:-)? Presto dekuji za odpoved a preji hezky den.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Janičko, díky za smajlíka na konci :). Vztah k partnerovi, se kterým žijete je určitě významný a asi hlubší než si myslíte (mmj. nepoužíváte slovo spolubydlící, ani kamarád a slovo partner jste nedala ani do uvozovek) Bylo by dobré si s tímto mužem otevřeně vyjasnit, jak to s vaším vztahem je, jak se v něm jeden i druhý cítíte a tak… Kdybyste v této projasňující záležitosti chtěla napomoci, můžete mne samozřejmě kontaktovat. Teprve po té, co dáte tomuto vztahu jasné kontury je vhodné řešit vztah nový. Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.