Starší dotaz #724

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobry den, uz delsi dobu me trapi jedna vec. Jde o moji mamu. Mam podezreni, ze ma tzv. syndrom messie. Nasla jsem si informace v internetu a myslim, ze to tak bude.Uz jako dite jsem se stydela nekoho privest domu, ale tento problem si uvedumuji v plne mire az ted. Naposledy jsem byla doma pred rokem a zase jsem se musela zhrozit!!!!Zjistila jsem, ze kdyz ji pomuzu a uklidim /kolikrat cele noci/, je efekt po kratke dobe nulovy. Misto toho ma porad pripravenou novou vymluvu. Pokazde nejakou jinou. Ze je na vsechno sama, nema cas, to nemuze vyhodit, prtoze se uz na nic nezmuze atd. Uz neverim ani jedne vymluve a nadruhe strane nevim, jak pomoci. Domacnost je vybydlena, nefunguje ani socialni zarizeni, vsude se hromadi jen harampadi a dokonce 2 roky zije v koupelne jeste k tomu veliky pes. Rozhodla jsem se navstevy prerusit, protoze to fakt nezvladam. P.S. u matky me matky to vypadalo v domacnosti podobne!!! Co mi radite, jsem bezmocna a stydim se za tuto situaci.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Kati, byť vám to bude znít absurdně, přejte mamce životní styl, který si vybrala, jí to tak vyhovuje, ona to tak chce… Přijměte tuto situaci s láskou a respektek k její volbě…a přijměte i svou bezmoc v té věci… když to tak budete cítit, můžete se na ni zajít podívat… Držím palce

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.