Starší dotaz #766

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 14 let a mám menší jizvu pod nosem a pozustatek mateřského znamínka na nose. V poslední době jsem se za to začala hrozně stidět před spolužáky, kamarády atd…,mám strach jezdit se školou na výlety, kde bych měla spát. Bojím se že se mi kvůli tomu budou posmívat nebo se se mnou nebudou kamarádit, proto si to zakrývám make-upem ale stále to vidím a ubírá mi to sebevědomí.Ale ted ke konci roku mame jet se školou na vodu ráda bych tam jela ale bojím se že mně tam postřikají nebo to tam uvidí, nevim co mám dělat jestli to tak strašně vidím jenom já nebo i ostatní. Mluvila jsem o tom s kamarádkou, ta mně utěšuje že to neni vidět ale já tomu prostě nevěřím když to vidím jinak. Prosím poradte mi co mám dělat, nemám zajít za psychologem?? A odstranit to nejde.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Natálko, nešlo by se brát trochu s nadhledem? Opravdu je ta jizvička "pupkem světa"? Mám trochu křivý jeden přední zub – je to můj zub! bez něj bych to nebyla já ;) – pokus se inspirovat…. (tzn. mít se ráda ve své jedinečnosti a odlišnosti… a nepřeceňovat význam této drobnosti…)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.