Starší dotaz #780

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, rád bych Vás tímto požádal o radu. S přítelkyní jsem více jak rok. Náš vztah byl vyvážený plný lásky a něhy. Před půl rokem začala přítelkyně navštěvovat psychoterapie. Řekla mi k tomu, že si potřebuje odstranit určitá traumata z dětství a že ji tato terapie zajímá. Detailně se však nezmiňovala. Nekladl jsem tomu velkou váhu.Od té doby se však začal náš vztah ochlazovat.Ve stejné době psala diplomovou práci. Říkal jsem si, to bude z toho stresu kolem. Po ukončení studia mi sdělila (před dvěma měsíci), že se snaží za pomoci psychologa znovu prožít traumatické situace z děctví často spojené s emocí a bolestmi. To už jsem zpozorněl. V posledních týdnech přestala mít chuť se milovat, často mívala a mívá stavy špatné nálady. V těchto situacích nevím, jak bych se měl zachovat. Snažil jsem se neztratit hlavu a nic jsem ji nevyčítal. Poslední víkend jsem se přímo zeptal na průběh terapie.Měl jsem pocit, že by mě ráda něco sdělila. Z výsledku jsem se doslova posadil na zadek. Při emotivním rozhovoru mi odhalila svoji nejtajnější komnatu. V dětství byla sexuálně zneužívána.Její odvahy si strašně vážím. Dále mi vyčetla, že jsem se v poslední době také změnil. Neřekl ji nic o jejich špatných náladách, byl jsem v pohodě, utěšoval ji a smířil se s dny bez sexu. Asi jsem to s matkou Terezou přehnal. Přitom trpím jako pes. Nevím jak se mam ke své přítelkyni chovat, jak bych ji mohl pomoci? Jak asi dlouho trvá léčba? Mám pocit, že právě hledá svoje pravé já. V tomto stavu dlouho nevydržím.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Libore, bylo by lepší po dohodě s partnerkou kontaktovat jejího terapeuta. Terapeut nemusí vědět o dopadech na současné partnerství. Partnerka nemusí vědět, že minulost je minulostí… a může ji zaměnovat za přítomnost… Samozřejmě, že pro vás není dobré žít minulost své přítelkyně. Chovejte se k ní jako k partnerce, nikoliv jako k pacientce, žijte za sebe … :)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.