Starší dotaz #797

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den,potřebovala bych pomoci,Vaší odpovědí ,na mojí nelehkou životní otázku. Je mi 48 let.Jsem svobodná,bezdětná.Starám se o svoji 80 letou matku,která trpí těžkou artrozou a téměř nemůže chodit. V lednu mi zemřel přítel,se kterým jsm byla 15 let,byl ale o 37 let starší,byl lékař a nebyl to žádný pobuda. Moje matka tento věkový rozdíl nikdy neschválila.S přítelem jsme měli opravdu krásný vztah,který však byl poznamenán negativním přístupem mé matky ,k mému příteli.Měla jsem přesně daný rozvrh,kdy u něho mohu být,byly to dva dny v týdnu a jeden víkend,každých 14 dnů.Jinak by bylo doma zle.Rovněž dovolená byla rozpůlená.Protože jsme se měli opravdu rádi,přítel to toleroval A já jsem nechtěla maminku nechávat samotnou, i když tehdy byla ještě pohyblivá . Protože jsme nemohli mít děti konzultovala jsem s odborníky umělé oplodnění,maminka však zakázala,nebo se musím vystěhovat k příteli a ona už nemá dceru.Zase jsem jí nechtěla nechat samotnou a IVF jsem zrušila. Nyní jezdím s maminkou na její chatu.Protože doma dělám všechno já,neříkám že vzorně,ale stačí to,chtěla jsem si na zahradní práce na chatě objednat pracovníka.Reakce maminky byla,že jsem líná,že ona dělala třikrát tolik a že že se mám vystěhovat.Tato věta padne vždy,když se chci s nějakou manuální záležitostí na někoho obrátit.Samozřejmě bych vše uhradila.Mám ještě svoji chalupu a tam si vše nechávám dělat.Pracuji na celý úvazek na jedné klinice v Praze. Ještě bych měla dodat,že mi v 15 letech zemřel oetc a maminka ze svého malého platu dokončila stavbu chaty a opravdu se mi moc věnovala a dobře mě vychovala.Vlastně žila jen pro mě. Nyní mi maminka stále vyčítá,že jsem jí zkazila život,že má srdce nemocné jen kvůli mě,že jsem se zahodila s o 37 let starším mužem a obvinuje mne,že čekám až exne potom si u jejího hrobu mohu jenom vyčítat,protože jí mám na svědomí a nnikdo z jejích přátel takového zmetka nemá. Má ischomickou chorobu na podkladě aterosklerozy a nemyslím si,že náš vztah její chorobu zhoršil. Píšu Vám proto,že hledám odpověd,zda mám vůči své matce opravdu nějaký dluh,který by vyplýval z výše uvedeného. O maminku se chci dále starat a pomáhat jí ,jak to bude v mých silách. Mnohokrát děkuji za Vaší odpověd,která je pro mě velmi cenná.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá ND, jakpak je to s mládaty v přírodě? Je touhou rodičů mít dítě stále na pupeční šňuře? Nebo chtějí, aby mládě bylo zcela samostatné a soběstačné? Vaše máma se rozhodla o vás pečovat (dělala to, protože chtěla, protže to mpotřebovala), vy jste se rozhodla ji věnovat kus svého dospělého života… Přála bych vám, abyste si dopřála pravidelnou psychoterapii, kde zbilancujete svůj vztah s mámou, ke svému životu… Každopádně vůči ní dluh nemáte… Přeji vše dobré

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.