Starší dotaz #80

anonym Personál zeptal se před 16 roky

Dobrý večer,dá se říci že vím co udělat ale je tu ještě malá ale silná jiskřička naděje a tak Vám píšu. Zdá se to být velice jednoduché,bývalého a částečně současného přítele jsem poznala v době kdy byl krátce po skončení dlouholetého vztahu,jeho přítelkyně si našla jiného. Po měsíci od seznámení jsme spolu začali chodit od začátku věděl že jsem rozvedená a mám 7letého synka.Ovšem po 3letech kdy jsme se začali bavit o společném životě se něco změnilo,on byl odtažitý a já jsem bohužel žárlivá a tak jsem občas byla náladová na což mě upozornil,jenže jeho chování mi jen nahrávalo.Ve finále kdy jsem myslela že je to dobré mi řekl,že v tomto vztahu nemůže pokračovat a že by byl rád kdybychom zůstali kamarádi.Byl to šok o to větší že mé podezření bylo oprávněné dozvěděla jsem se že má inzerát na seznamce.Asi 14dní od rozchodu jsme se neviděli ale potom jsme se spolu vyspali a tak vlastně trvá vztah milenecko kamarádský ovšem z mé strany tam jsou vřelé city.Od našeho rozchodu se stalo hodně věci,měl sportovní úraz a já mu pomáhala skoro rok se z toho dostat,koupil s bratrem chalupu a já tam s ním jezdím pomáhat,to místo jsem si velice zamilovala,ale a to je můj současný problém.Poslední 3týdny je jiný,občas kouká do prázdna,kontroluje často mobil a když mu volám tak nebere telefon a nebo jen občas.Vidíme se jen o víkendu a já každý den soupeřím s tím mu nepsat a nevolat,někdy úspěšně někdy ne.Myslím že někoho má,bohužel jsem se to dozvěděla náhodou a svou zvědavostí z jeho mobilu.Byla to chyba ale nyní vím že jsme ve stádiu kdy čekáme, co ten druhý udělá. Já ale nechci tento vztah – nevztah ještě zahodit. Chci jen poradit jak se zbavit závislosti na něm dříve než to opět ukončí, teď už definitivně. JE mi 35let a zlobím se na sebe za svou nerozhodnost. Děkuji za přečtení mého dopisu a Vaši odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 16 roky

Milá Blanko, při čtení vašeho dopisu mne napadlo: 1. cítí-li dcera ve vás oporu, je to fajn 2. zkušenosti každý sbíráme sám a jsou nepřenositelné 3. je dobré důvěřovat životu, že každý dělá takové zkušenosti, které jsou pro něj dobré (přestože tomu vždy nemusíme rozumět) 4. místo dolmlouvání doporučuji spíše povídání, ve kterém bude minimálně tlaku na dceru. Klást otázky, nechat ji vyprávět… Přeji pohodové dny

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.