Starší dotaz #838

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, po dvouleté známosti jsem se vdala. Nyní jsme přes dva roky manželé a od té doby také spolu bydlíme. Máme tři děti(dvě jsem si již do manželství přivedla). Manžel se přestěhoval za námi, což představovalo 200km a z vesnice do města, změnu zaměstnání. V oblasti vztahů byl tzv. nepolíben. Je nám 35let. Ráda bych se poradila, co se týče vnímání manžela. Zjistila jsem, že jsme odlišné energie a po čase mi vyprchala potřebná úcta k manželovi. Cítím se v pasti, nelíbí se mi samotné jak se k němu chovám. Jsem kritická, mám potřebu věci řídit. Což si odůvodňuji jeho pasivitou a hlavně melancholií. Sranda s ním rozhodně není a připadá mi, že je zde spíše do počtu. Nevnímám ho jako oporu a chlapa vedle sebe. Máme odlišné nároky na sebe i na věci kolem nás. Snažíme se mluvit, ale moc nám to nejde. Už i kvůli tomu, že se díky našemu vztahu necítím na další dítě, což ho velmi zraňuje a vyčítá, odvolává se na sliby před svatbou.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Aki, prožíváte náročnou životní etapu. Není mi zcela jasná otázka: "Ráda bych se poradila, co se týče vnímání manžela." Bylo by dobré napsat si možnosti, jaké máte (minimálně tři) – pak si uvědomit výhody a nevýhody (opravdu ze široka) a pak hledat cestu, jak k takovému řešení. Kdybyste byli z okolí, bylo by dobré, abyste se objednali.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.