Starší dotaz #844

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, mám takový závažný problém a nevím kam se obrátit. Moje sestřička 32 let má nejspíše nějakou poruchu osobnosti. Líčila mi že nemůže spát někdy ani hodinu za noc a to trvá třeba 3-4 dny v týdnu z toho že se jí přehrávají pořád ty samé scénáře o smrti z bližních a to pořád dokola a se vším všudy od umření bližního až po přípravy na pohřeb a samotnej pohřeb a pokaždé s nějakým členem z rodiny a to pořád dokola a z toho nemůže spát. Snažila se před spánkem myslet na jiné věci, ale prý nějaká "svině" ji tyto myšlenky podstrčí a nejde s tím nic dělat. Tím pádem je psychicky vyřízená a nespí. Kolikrát je tak unavená, když to trvá delší dobu, ale neusne. Nevím kam se mám s ní obrátit nechce si nikam zajít a mě už došla trpěliost protože vidím jak je psych. na dně a kolikrát je už i před fyzickým i psychickým zhroucením. PROSÍM PORADTE!!!! Co můžu pro to udělat a kam se obrátit. Mám o ní strach aby neskončila někde na psychiatrii. Děkuji za rady pěkný den Pavel

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milý Pavle, sestra je dospělá a rozhoduje o sobě, nechce-li ona hledat řešení, je třeba to respektovat a vzít na vědomí, že se rozhoduje v tomto stavu pokračovat, setrvávat a vyčerpat se… Kdyby chtěla, může mne kontaktovat. Poloviční řešení a ne zcela perspektivní z dlouhodobého pohledu je, nechat si předepsat hypnotika (léky na spaní).

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.