Starší dotaz #853

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, mám problém se sestřenicí. Je jí 21. Vůbec nechodí mezi lidi, celý den je zamčena ve svém pokoji a nikoho tam nepustí (ani svou matku), chová se k ni velice ošklivě, je pro ni zlá a prolhaná, přitom pro ni udělá všechno co si přeje a se svým otcem se jen ignorují a navíc nemá vůbež žádné kamarády. Další věc je, že se všeho štítí, bojí se vyhodit kelímek od jogurtu do odpadkového koše a chodí se dvacetkrát za den sprchovat, několikrát za den vysává svůj pokoj…Myslím, že to až přehání…Chtěla bych se zeptat, jestli ji může někdo nějak pomoct a udělat z ní zase "normálního" člověka? Děkuji za odpověď…Tess

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Tess, popisované chování působí jako symptomy duševní poruchy. Je možné, že k významnému zlepšení nedojde. Je možné, aby rodiče osobně konzultovali situaci s psychiatrem. Tess, ty tu situaci můžeš pouze sledovat a v případě ochoty sestřenice, můžeš ji říci, jak situaci vidíš….

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.