Starší dotaz #857

anonym Personál zeptal se před 15 roky

Dobrý den, mám problém,který mi pěkně znepříjemňuje život. Jde o to, že se mezi lidmi nedokážu uvolnit, nemyslím tím třeba, že bych nedokázala jednat s cizími lidmi, něco si někde domluvit nebo třeba jenom zaraženě seděla a bála se něco říct. To ne, něčím takovým jsem si prošla a díky bohu to dokázala sama vyřešit, všechno se vylepšilo, až se mi to zdálo neskutečné. ALE někdy se ten pocit jakoby vrátí a i když vím, že mě ti lidé s kterými někde jsem mají rádi, a proto mě taky pozvali, tak přesto najednou jakoby ztuhnu, něco mě začne brzdit a já začnu být nervózní a najednou nedokážu být spontánní, nedokážu se pořádně rozesmát, nedokážu někoho pošťouchnout vtipem, nedej bože abych si ulevila nějakou peprnou poznámkou …začnu se něčeho bát, nevím, proč se mi to děje. Uvědomuju si, že bych někdy dokázala být třeba vtipnější, ráznější než ostatní,ale musela bych být sama sebou. V tu chvíli to ale nedokážu. Přitom ale vím, že se nemám absolutně za co stydět. Rozhodně nejsem hloupá, šeredná,.. Nevím, třeba je to něčím, co jsem udělala v minulosti, třeba jsem si nějak ublížila, možná by mě i pár takových věcí napadlo, ale nevím, co bych s tím měla dělat. Asi bych potřebovala něčí pomoc, někoho, kdo by se na můj problém podíval z jiného pohledu a nějak se k tomu vyjádřil. Přemýšlela jsem, že bych zašla k psychologovi, ale mám z toho trochu strach. Myslíte, že je to dobrý nápad? Nemohla byste mi doporučit někoho z okolí Nového Města nad Metují? Byla bych radši, kdyby to byla psycholožka. Děkuju :)

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 15 roky

Milá Petro, poznání a uvolňování bloku, strachu, napětí, které souvisí s uvedenou situací by bylo dobré v rámci psychoterapie včt. využití léčebné meditace. V okolí Nového Města nikoho neznám. Ale najdete-li si několik specialistů, a pošlete-li mi na ně odkazy, můžeme odtušit, který pro vás bude vhodný. Přeji nalezení cesty…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.